טיפול און ליין

האינטרנט מחבר בין מילארדי אנשים בכל העולם דרך המחשב. תופעה זו קיימת מסוף שנות ה 90 והיתה לגורם משמעותי וחשוב בחברה בה אנו חיים. דרך האינטרנט אנחנו מחפשים מידע, יוצרים קשרים אישיים ומביעים את עצמינו.

טפול באמצעות האינטרנט הינה עדיין תופעה בחיתוליה אולם כבר קיימת. לטפול און ליין יש יתרונות וחסרונות. חסרונותיה ויתרונותיה נובעים מהמאפיין העיקרי של טפול און ליין- הטיפול מתבצע מרחוק.

היתרונות בטפול און ליין נעוצים באפשרות לקיים או להמשיך טפול פסיכולוגי כשפגישות פנים אל פנים אינן מתאפשרות.

דוגמאות למצבים כאלה הם: מטופל שנסע לחו"ל באופן זמני, מטופל השוהה בארץ שאינו דובר באופן רהוט את שפתה או המעוניין בקשר טיפולי עם דמות מארץ המוצא החולקת אותם תרבות, נורמות ועולם מושגים משותף, מטופל שמצבו הבריאותי (נכות, מחלה) אינם מאפשרים התניידות מהבית (באופן קבוע או זמני), מטופל שחרדותיו אינן מאפשרות לו יציאה מהבית.

במקרים כאלו – טפול און ליין הינה אופציה טובה ויעילותה מוכחת.

חסרונות טיפול און ליין בהשוואה לטפול פנים אל פנים הן- הפחתה מסויימת ביכולת של המטופל והמטפל, לקלוט ולהגיב למסרים שאינם מילוליים. הכוונה לשפת גוף, שינויים בטון הדיבור, וקליטה לא מודעת של רמזים דרך הפרשת פרומונים (מולקולות ריח ) וסינכרון לא מודעת של תדרי מח. בנוסף, לחלק מהמטופלים חשוב המפגש האישי, המבט בעיניים, הישיבה בסמיכות- כדי להקל על תחושות של בדידות.

חסרון נוסף של טפול און ליין הוא במצבי חרום. כשהמטופל גר בקרבת המטפל יש אפשרות לבצע ביקורי בית ולערב את הסביבה הקרובה של המטופל (בהסכמתו), בשעת חרום. התערבויות אלו פחות נגישות בטפול און ליין. מסיבה זו בטפול און ליין אני תמיד מבקשת מספר טלפון לעת חרום.

אני ממליצה על טפול און ליין במקרים הבאים –
א. כשטפול פנים אל פנים שהוא טוב וסביר אינו מתאפשר (חוסר ניידות של המטופל, מגורים במקום מבודד).

ב. כשהחל טפול פנים אל פנים והמטופל נאלץ לעבור לעיר או לארץ אחרת באופן קבוע או זמני ויש חשיבות להמשך הקשר הטיפולי שכבר נוצר.
ג. כשמטופלים שוהים בארץ שאינם דוברים באופן רהוט את שפתה או המצויים בקהילה קטנה בה פניה לפסיכולוג באופן אנונימי אינו מתאפשר.

למשל- ישראלים השוהים בחו"ל יכולים להרגיש לא בנח לפנות לפסיכולוגית דוברת עברית בקהילה ישראלית קטנה ולא בנח לקיים טפול פסיכולוגי בשפה זרה.

ד. כשמטופל מעוניין להיות מטופל אצל פסיכולוג שיש לו רקע תרבותי דומה והם חולקים אותה מנטליות ועולם תוכן, באופן המאפשר הבנה טובה יותר וקירבה.

ה. כשמטופל אינו סובל מבעיה הדורשת התערבות מערכתית נירחבת בנוסף לפגישות עם הפסיכולוג- למשל- מכורים לסמים או אלכוהול, הסובלים מהפרעות אכילה או אנשים שאושפזו אשפוז פסכאטרי. במקרים אלו, נידרש שתוף פעולה בין מספר בעלי מקצוע- פסכאטר, פסיכולוג, דאטנית, מדריך בהוסטל ועוד. שתוף פעולה כזה אינו מתאפשר באופן מספק כשהפסיכולוג מצוי בארץ אחרת.

ו. כשנדרשת מדי פעם תמיכה נוספת בין המפגשים הנערכים פנים אל פנים.

המעוניינים בטפול באמצעות האינטרנט בארץ-

מתבקשים לטלפן אלי לנייד כדי לשוחח על האפשרות. הנייד שלי הוא 0505230969

המעוניינים בטפול באצמעות האינטרנט בחו"ל-

מתבקשים: לקבוע מועד לפגישה דרך פנייה לנייד 0505230969 או לשלוח מייל לכתובת- gilapsy@gmail.com

לאחר קביעת מועד לפגישה:

לאשר קריאה וקבלה של תנאי הטפול באנטרנט, המופיע באתר.

למלא את טופס התשלום המופיע באתר.

לשוהים בחו"ל:

אבקש מספר טלפון נייד של אדם קרוב למקרה חרום בלבד (חשש לשלום המטופל בשל איום בהתאבדות או חלילה קריסה פיזית בזמן הצ'ט).

אשמח לשמוע מכם בקרוב!

גילה

בדרך כלל חוזרת במהלך היום

שלום, ברוכים הבאים לאתר! כדי לשוחח איתי לחצו על הכפתור למטה לשיחה

השינוי מתחיל כאן!
טיפול און ליין
גילה זילברמן היא אחת מבין פסיכולוגים המוכרים בתחום.
היחוד של גילה בין פסיכולוגים קליניים הוא שגילה משלבת שיטות שונות יחד עם ניסיון עשיר וידע רב.
ליווי מקצועי ורגיש
בקליניקה או טיפול פסיכולוגי Online דרך ה"זום"

מגיעה לך שיחת יעוץ ראשוני ללא עלות להתאמת הטיפול המושלם עבורך

פתיחה
1
שלום
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?
Call Now Button דילוג לתוכן