אודותיי

אני פסיכולוגית קלינית מומחית, מטפלת ומדריכה בשיטת טיפול התנהגותית קוגניטיבית או בראשי תיבות CBT שמשמעו- Cognitive Behavioral Therapy . שיטת טיפול זו מאופיינת בזיהוי מוקד בעייתי באופן בו האדם חווה ומפרש את המציאות ושנוי הדרגתי של הפרשנות באופן שיגדיל את רפרטואר התגובות שלנו למצבים וישפר את ההתמודדות שלנו ואת אכות החיים.
בשיטת ה CBT ישנו גם מרכיב התנהגותי המתאים בעיקר להתנהגויות שהן בעיתיות ועוזר לעצב אותן (אכילת יתר, התרפצויות זעם, דחיינות, פוביות והמנעות ממצבים הנתפסים כמאיימים) דרך בחינת מערך החיזוקים האמיתיים או המדומיינים שההתנהגות מקבלת ושתורמת להישנותה. בטפול מתכננים תירגול הדרגתי של התנהגות שבהדרגה מתקרבת להתנהגות היעד.
ה CBT ממוקד מטרה ושינוי והוא מתאים לטפול בדכאון ובהפרעות חרדה דוגמת- התקפי פניקה, חרדה חברתית וגם לבעיות ממוקדות כמו- חרדת בחינות, חשש לרקוד בפומבי, חשש מטיסות, חשש לפני נתוח, קושי בבחירת מקצוע או בהתחייבות לבן זוג וכיוב'.

עם זאת, ניתן לשלב את השיטה גם בטפולים שהם ארוכים ושאין בהם מוקד אחד ברור אלא הרגשה כללית וכרונית של דכדוך או קושי.
ירידה במשקל- זהו תחום נוסף שאני עוסקת בו, בשילוב טכניקות היפנוטיות ו EMDR בשלוב עם דיאטנית קלינית וקבוצת תמיכה.
בהכשרתי, אני גם פסיכולוגית דנמית וזה אומר שאדע לראות תמונה רחבה של הקושי ולא רק להתמקד בסמפטום . למשל- כשמגיע אדם עם התקפי פניקה- ייעשה נסיון להבין את הסיבות למתח הגבוה בחייו ולהתיחס גם לזה ולא רק להתמקד בהפחתת התקפי הפניקה עצמם דרך תרגילים של הרפיה או נשימה. יהיה חשוב לי להבין איך האדם תופס ומפרש את המציאות שהוא חי בה באופן שהביא להתקפי פניקה מלכתחילה- ולטפל גם בזה כדי למנוע הישנות התקפי פניקה בעתיד.
את שיטת הטפול היחודית המשלבת התמקדות בבעיה יחד עם מבט רחב יותר של הבנת היווצרות הבעיה- אני מיישמת גם בטיפולים זוגיים, בהם ייעשה נסיון להבין את מקורה העמוק של חוסר ההרמוניה הזוגית, יחד עם מתן תירגולים והצעות קונקרטיות לשנוי ולשיפור הקשר
בנוסף לטפול ביחידים ובזוגות אני עוסקת גם בהדרכת הורים לילדים בכל גיל, כולל בוגרים שעזבו את הבית.בהדרכת הורים תהיה התמקדות על מערך החיזוקים החיוביים והשליליים, שחלקם לא מודעים , הניתנים לו והגורמים לילד להתנהג בצורה מסויימת. מסיבה זו- שנוי יכול לחול דרך הדרכת הורים בלבד, ללא השתתפות הילד בטפול.
אשמח לשמוע מכם ולעזור לכם לשפר את אכות חייכם ולצאת לדרך חדשה.

גילה

בדרך כלל חוזרת במהלך היום

שלום, ברוכים הבאים לאתר! כדי לשוחח איתי לחצו על הכפתור למטה לשיחה

פתיחה
1
שלום
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?
Call Now Button דילוג לתוכן